panele ogrodzeniowe

Panele ogrodzeniowe jako forma oszczędności

Teraźniejszość nie rozpieszcza Polaków. W ciągu ostatnich lat podwyżkom uległo wiele towarów, a co za tym idzie i usług. Jak we wszystkich branżach, tak i w branży budowlanej ceny poszybowały w górę. To nie oznacza, że Polacy zrezygnowali z realizacji swoich marzeń o budowie domu z ogródkiem. Czasami koszt wybudowania domu jest niższy niż kupno mieszkania w popularnej dzielnicy dużego miasta. Na warszawskim Mokotowie ceny kawalerek sięgają nawet miliona złotych. Zamiast ściskać się na niewielkim metrażu lepiej jest zainwestować w domek na obrzeżach miasta dokąd często sięga komunikacja miejska. Zainwestowanie we własny dom to koszt działki, budowy domu i zagospodarowania działki. Do zagospodarowania wlicza się budowę ogrodzenia i tu można szukać oszczędności. Na rynku dostępne są bardzo popularne panele ogrodzeniowe, które nie wydrenują naszej kieszeni.

Czym są panele ogrodzeniowe?

Ten produkt od kilku lat zdobywa rynek z uwagi na wielość rodzajów paneli, prosty i nieskomplikowany montaż ogrodzeń oraz cenę. Panele ogrodzeniowe są najczęściej wybieranym sposobem ogradzania działek budowlanych i nie tylko. Stosuje się je także do wygradzania boisk sportowych, parków, obiektów przemysłowych i osiedli. Każdy dopasuje coś do swoich potrzeb. Niewątpliwą zaletą jest ich duża wytrzymałość z uwagi na materiał, z którego są wykonywane. Panele ogrodzeniowe to bardzo solidne materiały, czyli ocynkowane druty malowane metodą proszkową. Panele ogrodzeniowe produkuje się takimi metodami, by zapewnić produktowi ochronę przed korozją. Ten fakt sprawia, że nie trzeba martwić się ich konserwacją i mieć z nich radość przez wiele lat.

Rodzaje paneli kratowych

Zespolone druty połączone zgrzewem w konstrukcji tego ogrodzenia powodują wpływają na fakt, że panele ogrodzeniowe nazywa się także panelami kratownicowymi.  Występują w dwóch rodzajach. Panele ogrodzeniowe 2d, to produkt wykonany z prętów o grubości 6-5-6 mm lub 8-6-8 mm. Zgrzewa się je co 5 milimetrów w pionie i co 20 mm w poziomie. Panele ogrodzeniowe wykańcza się powłoką z tworzywa sztucznego. Taki zabieg powoduje, że są one trwałe. Panele ogrodzeniowe 2d są łatwe w montażu i można je stosować na nierównych działkach. Kolejny wariant to ogrodzenie panelowe 3d. Różnica miedzy panelami 2d i 3d wynika z tego, że w tych ostatnich zastosowano prasowane poziome belki w kształcie litery V. Mają także przetłoczenia z jednej strony, które pełnią funkcję dekoracyjną, ale także wpływają na stabilność przęsła. Produkuje się je z prętów o grubości 4-5 milimetrów, zgrzewanych co 5 centymetrów w poziomie, a co 20 centymetrów w pionie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *